3. Що необхідно знати про форму договору купівлі- продажу?
Законодавством передбачається порівняно небагато випадків, коли потрібно спеціальне оформлення договірних відносин купівлі-продажу. Зазвичай для укладення такого договору не має потреби у складанні відповідних документів.
Законодавством передбачається, що у письмовій формі повинні укладатись договори купівлі-продажу земельних ділянок, цілісних майнових комплексів, житлових будинків, квартир, іншого нерухомого майна. До нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Такі договори підлягають обов’язковому нотаріальному посвідченню та державній реєстрації, яка проводиться у виконавчому комітеті відповідної місцевої ради.
Однак, якщо виникає потреба у складанні договору купівлі- продажу, Вам необхідно знати, як він складається та які умови можна в ньому передбачити.
Зразок договору купівлі-продажу
ДОГОВІР КУПІВЛІ - ПРОДАЖУ
200_р.
Громадянин України (вказати прізвище, ім’я та по батькові)
що проживає за адресою:
(вказати місце проживання ) (надалі іменується «Продавець»), з одного боку,
та громадянин України___________________
(вказати прізвище, ім’я та по батькові)
що проживає за адресою:
(вказати місце проживання )
(надалі іменується “Покупець”), з другого боку, (в подальшому разом іменуються “Сторони”, а кожна окремо - “Сторона”) уклали цей Договір купівлі-продажу (надалі іменується “Договір”) про таке.
1. Продавець в порядку та на умовах, визначених цим Договором, зобов’язується передати у власність Покупцю належний Продавцеві на праві власності _____________________________________________ (надалі іменується “товар”) за ціною___________________________________ грн., а Покупець зобов’язується прийняти такий товар та оплатити його.
2. Продавець зобов’язується передати товар Покупцеві під час підписання цього Договору, а Покупець зобов’язується прийняти товар та сплатити передбачену цим Договором ціну одночасно з отриманням товару від Продавця.
3. Продавець підтверджує, що товар, визначений у п. 1 цього Договору, на момент укладання цього Договору належить Продавцю на праві власності, не знаходиться під забороною відчуження, арештом, не є предметом застави чи іншим засобом забезпечення виконання зобов’язань перед будь-якими фізичними або юридичними особами чи державою, а також не обтяжений будь-яким іншим чином, передбаченим чинним законодавством.
4. Витрати, пов’язані із укладенням цього Договору, несе ______________________________ .
5. Продавець за цим Договором передає товар, придатний для мети, з якою товар такого роду звичайно використовується.
6. Усі спори, що виникають з цього Договору або пов’язані із ним, вирішуються шляхом переговорів між Сторонами. Якщо відповідний спір неможливо вирішити шляхом переговорів, він вирішується в судовому порядку за встановленою підвідомчістю та підсудністю такого спору відповідно до чинного в Україні законодавства.
7. Додаткові умови: ___________________________________________________
8. Усі правовідносини, що виникають з цього Договору або пов’язані із ним, у тому числі пов’язані із дійсністю, укладенням, виконанням, зміною та припиненням цього Договору, тлумаченням його умов, визначенням наслідків недійсності або порушення Договору, регламентуються цим Договором та відповідними нормами чинного в Україні законодавства, а також застосовними до таких правовідносин звичаями ділового обороту на підставі принципів добросовісності, розумності та справедливості.
9. Цей Договір складений при повному розумінні Сторонами його умов та термінології українською мовою у двох автентичних примірниках, які мають однакову юридичну силу, - по одному для кожної із Сторін.
10. Цей Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання Сторонами
11. Строк цього Договору починає свій перебіг у момент, встановлений у п. 9 цього Договору та визначається часом, достатнім для реального та належного виконання цього Договору Сторонами.
Продавець: Покупець:
Продавець:_________________ Покупець:___
(підпис) (підпис)
Як бачимо, законодавство передбачає порівняно небагато випадків обов’язкового оформлення договору купівлі-продажу у письмовому вигляді тому переважну більшість договорів купівлі- продажу Ви можете укладати в усній формі.
Практично кожного дня Ви укладаєте договори купівлі-продажу. Саме тому, коли Ви виступаєте однією чи іншою стороною у договорі купівлі-продажу, тобто продавцем чи покупцем, Вам слід детально ознайомитись з найважливішими аспектами даного договору.